Šikmá střecha

Pro zateplení šikmé střechy doporučujeme materiál Climatizer plus.

Tepelná izolace šikmé střechy se většinou provádí z vnitřní strany, tedy z podkroví. Foukanou izolaci ovšem umíme foukat také z venkovní strany. Tento postup se využívá především u stávajících objektů, kde není možné zasahovat do hotového podkroví. Velice často řešíme náhradu za již nefunkční izolaci z minerální vaty, izolace poškozené od hlodavců a kun nebo také doplnění stávající izolace vzhledem k nízké účinnosti.

Jaký je postup při izolaci šikmých střech?

Postup je takový, že v koordinaci s pokrývači postupně rozkrýváme střechu, odstraňuje se stávající izolace, prostor se vyčistí a provede se foukání nové izolace. Vzhledem k rychlosti aplikace je možno okamžitě po aplikaci vrátit zpět střešní krytinu. Aplikace je rychlá, provádí se po etapách, aby se zabránilo případným škodám při náhlé změně počasí a ve vašem domě vlastně ani nepoznáte, že se nějaká rekonstrukce provádí. Poznáte to až zasvítí sluníčko nebo zatopíte. Klima v domě se okamžitě změní a teprve nyní skutečně zjistíte jaké to je, když má dům funkční izolaci!

TEPELNÁ A AKUSTICKÁ IZOLACE CLIMATIZER PLUS TEPELNÁ A AKUSTICKÁ IZOLACE CLIMATIZER PLUS

CLIMATIZER PLUS

Climatizer Plus® je unikátní tepelná a akustická izolace, která je vyrobena na bázi přírodního celulózového vlákna. Technologie výroby, jejímž základním materiálem je výběrový recyklovaný novinový papír, je založena na suchém rozvláknění a současné impregnaci vláken dalšími přísadami. Ty zlepšují odolnost proti ohni, plísním i drobným hlodavcům. Výhodou této přírodní vlny je přirozená schopnost vyrovnávat vlhkost a akumulovat teplo v mnohem větší míře než uměle vyráběné izolace.

POUŽITÍ A APLIKACE FOUKANÉ IZOLACE CLIMATIZER PLUS

Climatizer Plus® je určen pro stavební tepelné a akustické izolace v oblasti vnějších i vnitřních konstrukcí – šikmých střech, podkroví, stropů, podlah mezi trámy nebo polštáře, dělicích stěn, podhledů a dalších. Aplikace se provádí s pomocí strojního zařízení za sucha nebo formou nástřiku. Aplikace izolace za sucha je možná tzv. volným foukáním (například půdy) nebo mnohem častěji tzv. objemovým plněním do připravených dutin stěn, střech nebo stropů. Systém umožňuje izolovat bez spár a nalézt řešení i u komplikovaných a těžko dostupných míst. Během aplikace nevznikají odřezky a jiný odpad. Technologie foukání zajišťuje rychlou práci a snadný přesun hmot. Při aplikaci volným foukáním je nutné počítat se sesednutím cca 10–15 %; poté materiál již dále nesesedá. Pokud je izolace aplikována do dutiny, musí být dodrženy pokyny výrobce týkající se přesné objemové hmotnosti, materiál si potom ani po mnoha letech nesesedne.

Nástřik celulózové izolace (dle tloušťky smícháno s vodou nebo lepidlem Sokrat, Karsil, atd.) je možné použít pro interiér i exteriér až do tloušťky 15 cm.

VYNIKAJÍCÍ TEPELNÁ IZOLACE CLIMATIZER PLUS

 • tepelná vodivost λD = 0,038
 • díky vysoké měrné tepelné kapacitě je izolace vysoce účinná jak v zimě, tak v létě
 • nízký difuzní odpor umožňuje konstrukce s difúzně otevřenou skladbou
 • dobré protipožární vlastnosti - vynikající odolnost při aplikaci v dřevostavbách
 • znamenité zlepšení akustiky staveb

RYCHLÁ NÁVRATNOST INVESTOVANÝCH PROSTŘEDKŮ DO FOUKANÉ IZOLACE CLIMATIZER PLUS

 • dodávky materiálu profesionálními firmami až na stavbu
 • velmi krátké dodací lhůty a vysoká produktivita práce
 • nenarušuje provoz stavby ani při dodatečném zateplování
 • výhodná cena spolu s vysokou užitnou hodnotou výrobku přináší krátkodobou návratnost investic

SNADNÁ A RYCHLÁ APLIKACE FOUKANÉ IZOLACE CLIMATIZER PLUS

 • unikátní přírodní celulózové vlákno vyplní veškeré detaily konstrukcí bez mezer a tepelných mostů
 • technická konzultace zdarma předem při osobní obhlídce našeho technika, návrh nejvhodnější realizace, v pochybných a neobvyklých případech kontrola návrhu stavebně-fyzikálním výpočtem
 • nezávazná rámcová cenová nabídka předem (bez právních kliček a drobného textu v záhlaví či zápatí)
 • aplikace obvykle do 5 dnů od objednání kdekoli v ČR

EKOLOGICKÁ A ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST FOUKANÉ IZOLACE CLIMATIZER PLUS

 • skutečné ekologické chování – certifikovaný systém řízení kvality ISO 9001
 • první Ekologicky šetrný výrobek v postkomunistických státech Evropy, kterému byla tato značka propůjčena
 • trvalá snaha o zlepšování parametrů = Ekologický pro nás znamená zároveň technicky špičkový
 • řada zdravotních posudků, odolnost proti plísním, po likvidaci biologicky odbouratelný

PROSPEKTY KE STAŽENÍ: 

Použitím správného typu izolace můžete ročně ušetřit tisíce za energie. V naší nabídce najdete ty nejlepší a nejpoužívanější materiály. Výběr materiálů je spojen s celou řadou fakturů, proto je potřebná odborná konzultace, tuto konzultaci máte ZDARMA. Napište nám do formuláře jaké prostory či stavbu potřebujete zaizolovat a my Vás poradíme s výběrem správné izolace.

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů