Podkroví a půdní vestavby

Pro zateplení podkroví doporučujeme materiál SUPAFIL LOFT 045.

Zateplení podkroví je jednou z nejdůležitějších částí celého domu. Pokud má dům nová okna i zateplení fasády, ale nemá dostatečnou tepelnou izolací podkroví, nemůžeme očekávat výrazné úspory za vytápění. Každý jistě ví, že teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud jej tepelná izolace nezastaví tak převážná část tepla uniká z interiéru.
Zateplení foukanou izolací SUPAFIL LOFT 045 řeší nejen problém s únikem tepla, ale má i jedinečný obrácený efekt, tedy zabraňuje prohřívání prostoru v letních měsících.
Foukaná izolace SUPAFIL LOFT 045  je ekologická a zcela zdravotně nezávadná. Pomáhá vytvářet zdravé prostředí ve Vašem domě a to díky nulové tvorbě plísní, nepropustnosti prachu či vynikající zvukové pohltivosti. Izolace je paropropustná a díky tomu nedochází ke tvorbě kondenzátu na stropních konstrukcích.
Foukaná izolace SUPAFIL LOFT 045 má výborné akustické vlastnosti a také výrazně pohlcuje hluk z okolí.

Investice do zateplení podkroví se díky snížení nákladů na vytápění o 30-70% vrátí za 3-5 let.

Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 je vyrobená z čistého recyklovaného skla bez pojiva a chemikálií. Na rozdíl od celulózy nesesedá, nehoří a je nenasákavá. Zároveň je ekologická a zdravotně nezávadná. Její barva je panensky bílá a na dotek je jemná.

FOUKANÁ SKLOVLÁKNITÁ IZOLACE SUPAFIL LOFT 045

Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045je ideální volbou pro zateplení prostoru mezi trámy na půdě nebo pro vyplnění vzduchové mezery ve střeše. Používá se také pro zateplení nízkoenergetických a pasivních domů, zateplení dvouplášťových plochých střech, zateplení vazníkových krovů bungalovů nebo pro izolaci dvouplášťové ploché střechy.

Díky mimořádným tepelně izolačním vlastnostem vám foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 pomůže ušetřit až 30% nákladů za vytápění.

Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 se vyznačuje unikátními vlastnostmi, mezi které patří např. její schopnost propouštět vodní páru skrz konstrukci, čímž výrazně snižuje možnost vzniku plísní. Foukaná izolace SUPAFIL LOFT 045 dýchá, nesesedá a je odolná vůči horku, vlhku i škůdcům.

Zateplení domu pomocí foukané sklovláknité izolace SUPAFIL LOFTje velice rychlé a bez zbytečného nepořádku. K aplikaci je potřeba pouze několik otvorů, kterými se pomocí vložené hadice snadno vyplní celý prostor foukanou izolací. Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 je tedy ideální pro vyplnění složitých nebo těžce přístupných míst a dutin.

Základní ceny foukané izolace SUPAFIL LOFT 045 najdete zde:

1) Základní cena pro volné foukání na vodorovnou plochu: 960,- Kč/ 1m3 (objemová hmotnost 15 - 20 kg/ 1m3)

2) Základní cena pro objemové plnění do vodorovně uzavřené dutiny od: 1.090,- Kč/ 1m3 (objemová hmotnost 18 - 24 kg/ 1m3)

Ceny zde uvedené jsou orientační a u každé zakázky je předem provedena obhlídka a předložena cenová nabídka na provedení.

Pro získání detailní ceny či nabídky nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů

Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 a její použití:

 • Zateplení trámových stropů
 • Trámové stropy
 • Nízkoenergetické a pasivní domy
 • Vazníkové krovů bungalovů
 • Zemědělské budovy
 • Dvouplášťové ploché střechy
 • Vazníkové krovy bungalovů
 • Zemědělské budovy
 • Dvouplášťové ploché střechy

Parametry:

 •  lambda λD = 0,034 až 0,045 W/mK dle objemové hmotnosti (čím nižší hodnota, tím více izoluje)
 • třída sesednutí < 1%
 • třída reakce na oheň A1 (nejvyšší stupeň požární bezpečnosti)
 • krátkodobá nasákavost WS < 1 kg/m2
 • faktor difuzního odporu μ = 1

Balení:

 •  pytel: 16,6 kg
 • paleta: 28 pytlů, 464,8 kg

Rychlé zateplení:

Zateplení rodinného domku lze provést snadno za 3 hodiny. Izolace se fouká pod tlakem ze stroje hadicí na požadované místo. Při foukání tak nevznikají odřezky a odpad.

Výhodná cena:

Jednotková cena za kg foukané izolace Supafil je sice trochu vyšší, ale spotřeba mnohem nižší než u podobných materiálů.
Pro dosažení tepelného odporu R = 5 m2K/W s tloušťkou 200 – 250 mm je spotřeba:

foukané izolace Supafil 2,5 – 3,6 kg/m2,

čedičové foukané izolace 8,0 – 9,3 kg/m2,

foukané izolace z celulózy 9,7 – 13,5 kg/m2.

Foukaná izolace SUPAFIL Loft – lávka

Foukaná izolace SUPAFIL Loft – volné vodorovné foukání